Kierowco – parkując nie płać za cudzy lub nieistniejący samochód.

Zarządzający strefą płatnego postoju Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej apeluje do kierowców korzystających z parkomatów w naszym mieście o uwagę i dokładność. Wpisanie choćby jednej niepoprawnej litery lub cyfry podczas wbijania numeru rejestracyjnego w klawiaturę parkomatu, naraża kierowcę na niepotrzebne kłopoty, odwołania i próby udowodnienia, że parkowanie zostało opłacone.

Z takimi sytuacjami MZD niestety ma do czynienia niemal na co dzień. Niepoprawne podanie numeru rejestracyjnego w strefie płatnego parkowania jest równoznaczne z opłaceniem parkowania cudzego lub nieistniejącego samochodu. Trudno się więc dziwić, że po powrocie na parking kierowca za szybą swojego auta wraz z informacją o nieopłaceniu postoju znajduje wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej. Późniejsze zaś tłumaczenia zabierają im niepotrzebnie czas i nie zawsze kończą się anulowaniem opłaty.

Warto zatem pamiętać, że oprogramowanie bielskich parkomatów umożliwia dodatkową weryfikację wpisanego numeru rejestracyjnego. Pierwsze jego wbicie nie jest ostateczne. Zanim urządzenie pobierze pieniądze wyświetla wpisany numer. Na tym etapie można jeszcze poprawić wprowadzone dane, a nawet anulować proces zakupu biletu. Ostatecznie należy zatwierdzić to, co się wprowadziło i pamiętać, że poprawienie błędu zajmuje tylko kilka sekund. Udowodnienie, że źle zapisany numer jest jednak numerem pojazdu, który został opłacony, to sporo trudniejsze zadanie.

Kierowco, jeśli nie wiesz jak dokonać korekty błędnie wpisanego w parkomacie nr rejestracyjnego pojazdu zachęcamy do zapoznania się z poniższą prezentacją.