Płatne parkowanie
Pon. - pt. 8-16

PYTANIA I ODPOWIEDZI

zamknij
Zadaj pytanie







* Najnowsze pytania publikowane są jako pierwsze na stornie

** Pytania i odpowiedzi publikujemy po 48 od ich zadania

pytanie zadał/-a: Jan
Czy w ramach „karty mieszkańca” można parkować samochód w całej strefie płatnego parkowania?
„Kart mieszkańca” uprawnia do postoju na ulicy, przy której zameldowany jest mieszkaniec. Na karcie jest wskazana nazwa takiej ulicy.
pytanie zadał/-a: Katarzyna
Czy jako osoba wynajmująca mieszkanie w obrębie SPP, lecz niebędąca zameldowana w Bielsku-Białej przysługuje mi prawo do wykupienia „karty mieszkańca”?
„Karta mieszkańca” przysługuje osobom, które są zameldowane na stałe lub tymczasowo w strefie płatnego parkowania przy ulicy, przy której jest usytuowany parking. Uchwała nr VIII/101/2015 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych na obszarze miasta Bielska-Białej § 9 ust 1 oraz § 3 ust 2 Regulaminu uzyskania i korzystania z „karty mieszkańca”, „karty parkingowej” dla przedsiębiorców, „karty pojazdu elektrycznego” stanowiącego załącznik nr 3 do w/w uchwały.
pytanie zadał/-a: Andrzej
Jak można zapłacić za postój, jeśli nie ma inkasenta na parkingu?
Każdy parkujący ma 14 dni na zapłacenie za postój w SPP zgodnie ze stawkami określonymi w Uchwale Rady Miasta. W razie nieobecności inkasenta może zapłacić przelewem na konto Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej lub w kasie MZD. § 1 ust 1 pkt 2 oraz § 5 ust 1 Regulaminu poboru opłat w strefie płatnego parkowania na drogach publicznych miasta Bielska-Białej stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały nr VIII/101/2015 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych na obszarze miasta Bielska-Białej.
pytanie zadał/-a: Mateusz
Czy kierowcy na czas dostawy towaru do sklepu muszą zapłacić za postój?
Tak, kierowcy aut dostawczych nie są zwolnieni z opłat za postój w SPP, dotyczy to również wyznaczonych dla pojazdów zaopatrzenia miejsc postojowych.
pytanie zadał/-a: Mieszkaniec
Jestem właścicielem dwóch samochodów. Czy mogę otrzymać „kartę mieszkańca na oba samochody?
Co do zasady mieszkaniec może otrzymać jedną „kartę mieszkańca”, na jeden samochód bez względu na ilość posiadanych samochodów. § 3 ust 1 Regulaminu uzyskania i korzystania z „karty mieszkańca”, „karty parkingowej” dla przedsiębiorców, „karty pojazdu elektrycznego” stanowiącego załącznik nr 3 do uchwały nr VIII/101/2015 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych na obszarze miasta Bielska-Białej.
pytanie zadał/-a: Osoba Niepełnosprawna
Jestem osobą niepełnosprawną, posiadam kartę parkingową czy będę płacił za postój w SPP?
Uchwała Rady Miasta w sprawie określenia strefy płatnego parkowania na drogach publicznych reguluje poruszoną kwestię. Została wprowadza „zerowa stawka” opłat parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz osób przewożących osoby niepełnosprawne posiadających wymagane uprawnienia tj. aktualna kartę parkingową osoby niepełnosprawnej, parkujących pojazdy na stanowiskach postojowych do tego celu wyznaczonych znakami D-18a wraz z tabliczkami T-29. Tylko na tych miejscach osoby takie są zwolnione od opłat. Uchwała nr VIII/101/2015 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych na obszarze miasta Bielska-Białej § 7 pkt 3.