Płatne parkowanie
Pon. - pt. 8-16

Płać telefonem za postój w strefie płatnego parkowania.

W Bielsku-Białej uruchomiony został System moBILET, który umożliwia wnoszenie opłat za postój w danym dniu w Strefie Płatnego Parkowania.

ZOBACZ FILM! 

PRZEKONAJ SIĘ JAK ŁATWA W OBSŁUDZE JEST APLIKACJA I JAK PROSTE JEST PŁACENIA ZA POSTÓJ PRZY JEJ ZASTOSOWANIU. 

 

 

moBILET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego zakupu biletów parkingowego. Daje to kierowcy możliwość zakupu biletu zawsze i wszędzie bez konieczności posiadania gotówki na jego zakup.

System jest dostępny we wszystkich sieciach komórkowych, zarówno dla numerów z abonamentem jak i na kartę. Wszystko czego potrzebuje użytkownik, to telefon komórkowy z zainstalowaną bezpłatną aplikacją oraz dostępem do Internetu.

 

Aby korzystać z moBILET należy pobrać aplikację ze strony http://m.mobilet.pl/ lub z dedykowanego sklepu z aplikacjami w telefonie (LINKI PONIŻEJ). Podczas pierwszego uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie krótkiej rejestracji, doładowanie konta dowolną kwotą i już możemy kupować bilety.

 

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mobilet.app&hl=pl

iOS:       https://itunes.apple.com/pl/app/mobilet/id400426247?mt=8

WP:       https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/mobilet/9nblggh0b0g4

BBos:     https://appworld.blackberry.com/webstore/content/41225894/?lang=en&

 

moBILET działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – przedpłata (prepaid) na indywidualny rachunek moBILET, otrzymany podczas rejestracji. Aby dokonać wpłaty na konto Użytkownik może skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej, lub ekspresowego zasilenia poprzez stronę internetową lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej.

Dzięki intuicyjnej obsłudze, zakup jest bardzo prosty. W celu opłacenia postoju w strefie, po zaparkowania należy uruchomić aplikację, wybrać „Parkowanie”,a następnie miasto, numer rejestracyjny, czas postoju i potwierdzamy zakup. Po zatwierdzenie wybranych parametrów system łączy się z serwerem za pomocą Internetu, a my otrzymujemy aktywny bilet, który jest potwierdzeniem prawidłowo wniesionej opłaty.

 

Systemie moBILET nie pobiera się żadnych dodatkowych opłat. W zależności od taryfy operatora komórkowego użytkownik może ponosić jedynie dodatkowy koszt połączenia telefonu z Internetem.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.mobilet.pl.

 

Jak zostać użytkownikiem systemu moBILET?

Prosta jednorazowa i bezpłatna rejestracja poprzez aplikację mobilną lub na www.mobilet.pl Na smartfony aplikacja pobierana jest poprzez platformę danego systemu operacyjnego.

Użytkownicy tradycyjnych aparatów telefonicznych:

  • użytkownik wypełnia elektroniczny formularz
  • system automatycznie wykrywa i weryfikuje posiadany aparat
  • zostaje przypisany indywidualny numer rachunku rozliczeniowego
  • klient otrzymuje spersonalizowaną aplikację moBILET bezpośrednio na swój telefon

 

Rozpoczęcie parkowania - procedura aktywacji biletu parkingowego:

  • uruchomienie aplikacji
  • wybór podstrefy oraz maksymalnego okresu ważności biletu
  • zatwierdzenie wybranego biletu (system łączy się z serwerem za pomocą Internetu, gdzie informacja o rozpoczęciu parkowania zostaje zapisana w bazie danych)
  • kierowca otrzymuje potwierdzenie rozpoczęcia naliczania czasu postoju, w postaci elektronicznego biletu parkingowego
  • bilet zostaje zapisany w pamięci aplikacji na telefonie, dzięki czemu można go wyświetlić w dowolnym momencie